Kuidas paigutada pildid seinale?
Kui kodus on seintel vaba ruumi, on hea idee kasutada seda fotoseina jaoks. See on suurepärane võimalus muuta tuba hubasemaks ning pidevalt näha sulle olulisi inimesi.
Mis on fotosein?
Fotosid võib riputada seinale ühekaupa. Need peavad sellisel juhul küll olema suured, et neid oleks võimalik kaugele näha ja et nad kataksid tühja seina. Mitmete fotode kogumit seinal kutsutakse fotoseinaks. Mis vahe on sellel kollaažiga? Kollaaž koosneb tavaliselt erinevatest fotodest, mis on liimitud ühele alusele. Kõik fotoseina fotod on eraldi raamis või vähemalt eraldi alusel, mistõttu nad pole teineteisega nii seotud kui kollaažis.
Nagu mõistad, on oluline fotoseina puhul oma fotod raamida.
Mis pildiraamid on kõige sobivamad fotoseina jaoks?
Valida tuleks üsna neutraalsed ja mitte liiga laiad pildiraamid. Raamide värv peaks olema kontrastne seinaga. Kui sein on valge, on kõige parem valida mustad või tumepruunid raamid. Valged, kollakad või muud heledad raamid sobivad tumedamale seinale. Oluline on, et need ei oleks seina üldtausta suhtes väga silmapaistvad.
Mõnikord saab ka fotoraamide ostmiseta hakkama, kuid siis kasutatakse selle asemel erineva tooniga kartongi. See "raamib" foto. Fotosein ilma pildiraamideta on võimalik, kuid harva kasutatav variant.
Raamid võivad olla nii ühesuguse kui ka erineva suurusega. Kui raamid on erinevad, tuleb mõnikord mõelda, kuidas neid paigutada.
Kuidas raamid seinale panna?
Pildiraamide seinale panekuks on lõputult variante. Sisekujundajad soovitavad üldjuhul luua keskse pildi ja asetada selle ümber teiste fotode raamid. Need võivad olla väiksemad, kui keskmine foto, mis peaks esimesena silma jääma.
Peamine küsimus pole selles, kuidas raame seinale panna, vaid millised vahed nende vahel on. Vahede suurus mõjutab kogu fotoseina sümmeetriat või asümmeetriat. Proovi teha sarnase suurusega vahed 1-5 cm, olenevalt pildiraamide suurusest.
Enne raamide seinale panemist võta paberileht ja proovi joonistada, kuhu ja milliseid raamid üles riputad. Või lihtsalt pane need põrandale. Toolil seistes näed üldmuljet. Siis tuleb lihtsalt kõik samamoodi seinale panna.
Raamide seinale kinnitamine
Pildiraamid peaksid olema kinnitatud samade kinnitustega. Soovitatav on kasutada laserloodi, mis kiirt seinal näitab. Sellega väldid pliiatsiga seinale joonistamist.
Laserlood näitab selgelt joont, kuhu peate seina sisse augud tegema, et sinna kruvisid kruvida. Soovitatav on kasutada nailonist tihvtidega väikeseid kruvisid. Kui keerad seina ainult kruvi, võib see aja jooksul välja kukkuda. Kui sein on kipskrohvist, vajate spetsiaalseid tihvte. Puidust seinad teevad kõige vähem peavalu, kuna puidu sisse saab kruvi lihtsalt keerata ja see püsib seinas stabiilselt.
Millisesse tuppa sobib fotosein?
On levinud kasutada fotoseina kolmes kohas:
- Elutoas diivani kohal;
- Trepi kõrval oleval seinal;
- Kirjutuslaua või madalate kappide kohal.
Fotoseina võib mõnes kodus leida ka koridoris, kuid seal pole tavaliselt piisavalt ruumi, nii et seinale mahuvad vaid mõned fotod.
Seina keskne foto pannakse seinale silmade kõrgusele. Väga madalale pannakse raame harva, sest need võivad seinalt kukkuda tavalisel mööda kõndimisel. Eriti kodus, kus on väikseid lapsi ja lemmikloomi, kes mõnikord pööravad oma tähelepanu puidust või paberist pildiraamidelt. Seega on fotosein tavaliselt 1.00-1.50 m kõrgusel põrandast. Trepi kõrval võivad pildid olla madalamad, kuna neid on siis madalatel astmetel seismisel üsna hästi näha. Trepi kõrval olevaid seinasid ei kasutata riiulite või mööbli jaoks seega on siia võimalik riputada eriti palju perefotosid. Kui seinal on kehv valgustus võiks hoolitseda lisavalgustuse eest. Kui läheduses pole pistikupesa pead kaaluma valgustite kasutamist patareidega.
Fotode suurus raamis
Kõik sõltub sellest, millised fotod sul on. Kui raam on fotost suurem, peaks foto olema kinnitatud valgele paberilehele selle keskel. Kui fotod tehakse vastavalt pildiraamile, tuleks vaadata nende formaati.
Kui fotod on erineva suurusega, siis on soovitatav valida suuremad raamid, mitte fotosid lõigata.
Fotosein ei maksa palju. Supermarketites maksab lihtne puidust pildiraam 1.5-3 eurot. Kui seinale on vaja vähemalt 10 pildiraami kulutate 15-30 eurot. Täiendavalt maksate fotode eest - kuni 10 eurot, sõltuvalt valitud fotode suurusest. Raamide kinnitusvahendid maksavad paar eurot, mistõttu saad kogu kaunistuse seinale eriti odavalt - 25-50 eurot. Sellise hinnaga ei ole võimalik osta sellise suurusega maali koopia, rääkimata originaalist.
A: K-Rauta.ee
Kuidas paigutada pildid seinale?