Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kinnisvara seadustamine - millised on peamised probleemid?

Kaasatud ekspert: Marko Sults
Kinnisvara seadustamine - millised on peamised probleemid?
Kinnisvara seadustamine - millised on peamised probleemid?

Ütlus “oma tuba, oma luba” muutub aasta-aastalt järjest elukaugemaks. Tendents liigub suunas, kus järjest rohkem on töid mille kohta tuleb esitada ehitusteatis või isegi ehitusprojekt.

Mis toimub värske koduomaniku peas? Arvestades, et kodus elatakse vähemalt 10 aastat tekib tavaliselt tahtmine see enda käe järgi ümber kohandada. Näiteks võetakse maha sein, paigaldatakse jahutusseade, ehitatakse terrassile varikatus ja tehakse muid ümberehitusi. Kui aga lõpuks tuleb aeg müüa, selgub, et pangad ei taha ostjale laenu anda.

Millised probleemid on kinnisvara paberimajanduses ja seadustamises kõige tavalisemad  ning kuidas neid tekivad?

Miks tehakse ümberehitusi omavoliliselt?

Selleks, et harutada lahti meie tänased harjumused ja mõttemustrid, peame ehk heitma pilgu ajalukku. Meie isad ja vanaisad pidid kõike ise tegema. Nad tegid ise metsa ja remontisid masinaid. Ning ka majad ehitati ise, sealhulgas ümberehitused ja remonditööd.
 
Meie ühiskonnas on teadlikkus endiselt üsna madal – seadused ja nõuded on aja jooksul muutunud ning me ei oska kasutada olemasolevaid võimalusi. Tänapäeval on selge trend spetsialiseerumise suunas. Iga töö jaoks on oma ekspert, kõike ei pea enam ise tegema ja oskama. Sellest mõttemustrist on aga keeruline välja murda.

Milline on olukord seadustamata ümberehitustega kinnisvara järelturul?

Järelturul on isetegevus igapäevane nähtus. Muudetud planeeringuga korterid ei ole tänapäeva kinnisvaraturul haruldased, vaid üsna tavapärased.

Ehituskaitse Büroos puutume nendega eriti sageli kokku, kuna meie lauale jõuavad peamiselt probleemsed juhtumid. Naljatledes võib öelda, et me ei saa kõnesid stiilis: "Tere, meil läks korteri ostuga ülihästi".

Paljud korterid on ümber ehitatud, mis ei ole iseenesest suur probleem kuniks see ei puuduta kandvaid konstruktsioone. Kui aga on lammutatud või muudetud kandvaid seinu, on ohus kogu korterelamu stabiilsus ja turvalisus. Teoreetiliselt tuleks sellisel juhul koostada projekt, teha tugevusarvutused ja määrata, kuidas kandvad seinad tugitaladega asendada.

Eriti keerulised on olukorrad korteritega, kus elupinda on laiendatud rõdu arvelt. Sellised omavolilised ehitustööd tuleb enamasti tagasi pöörata, kuna lisaks korrektsele dokumentatsioonile on vaja ka korteriühistu nõusolekut ja heakskiitu.

Millistes olukordades ei saagi ümberehitusi seadustada?

Esimene probleem, mis meelde tuleb, tekib miljööväärtuslikel aladel. Muinsuskaitseamet ei anna kunagi luba soojuspumpade või jahutusseadmete välisosade paigaldamiseks fassaadile, mis on suunatud tänava poole. Kui seda siiski tehakse, tuleb ehitus tagasi pöörata.

Nii Tallinnas kui Tartus on korterelamuid, millele ei saa kasutusluba. Näiteks soovib üks korteriomanik müüa oma korterit, kuid 90ndatel on hoones tehtud muudatusi – ehitatud välja katusekorrus ning tulekolded ja korstnasüsteemid on paigaldatud viisil, mis nõuab nende vastavusse viimist tuleohutusnõuetega. See tähendaks iga korteriomaniku jaoks mitme tuhande euro suurust väljaminekut. Kõik korteriomanikud ei pruugi sellega nõustuda, mistõttu ei saa terve korterelamu kasutusluba.

Sellises elamus korteri müümisel ei anna pank ostjale laenu, sest paberimajandus pole korras. Selliste korterite turg on väga väike ja müügiperiood venib pikaks, sest ostjat on vaja otsida nagu nõela heinakuhjast.

Jahutusseadme seadustamine
Jahutusseadme seadustamine

Miks on mõistlik ümberehituse seadustamine kohe ette võtta?

Kinnisvara seadustamine ei puuduta ainult koduomanikke vaid võib tekitada ebamugavaid olukordi ka investoritele, kellel on rohkem kui üks korter. Järgnev näide tekkis ühel investoril refinatseerimisel:

"Investor läks taotlema ärilaenu ja saadeti pangast tagasi, sest mitmed objektid, mida ta tahtis refinantseerida, ei vastanud dokumentidele. Näiteks olid õhksoojuspumbad seadustamata ja ehitatud duširuumid, mida EHR-i paberite järgi seal ei tohiks olla. Investor oli mõelnud, et ühel hetkel teeb paberid korda, kuid sageli lükatakse seda edasi, mõeldes, et "küll jõuab". Üüritootlus ja rahavoog olid ju olemas. Kuid 5-10 aasta pärast ei tea ega mäleta keegi, kuidas need asjad algselt tehti. Nüüd tuleb seadustamine ette võtta mitmel objektil korraga, mis toob kaasa suure aja- ja rahakulu."

Probleemsed objektid on ka näiteks korterid, kuhu on ehitatud saunad. Suure tõenäosusega on kasutusel elektrikerised, mis tekitavad kaks probleemi: üks on korterite elektrivõimsus ja teine tuleohutus. Kui saun on ise ehitatud ja ühtegi ehitusnormi pole järgitud, siis tavaliselt keris eemaldatakse ja mõõdistusprojekti märgitakse “panipaik”.

Mõned küsimused ja vastused kinnisvara seadustamise kohta

Kas korteri elektrikilbist võetava elektriauto laadija koormusjaoturi ja kaabli jaoks on vaja projekti koostada, kooskõlastada ja EHR-i esitada?
Tõenäoliselt on vaja projekti koostamist. Eelkõige on projekti vaja, et määrata, kas korteri peakaitsme võimsus on elektriauto laadija jaoks piisav.

Kas eraisik võib ise koostada korteri ruumide muutmise projekti?

Eraisik võib joonised teha, kuid EHR-i jaoks ei pruugi need olla piisavad. Samuti on vajalik mõõdistusprojekt.

Korterisse on paigaldatud puupliit. Projekt on tehtud, linnavalitsust ja päästeametit on teavitatud ning pliit on paigaldatud müüja poolt. Kuidas see registrisse saab?
Pliit ei jõua registrisse automaatselt. EHR-i on vaja esitada nii pliidi kui ka korstna dokumentatsioon ning tõenäoliselt on vajalik ka tuleohutuse audit. KOV-i menetlusel selgub, mida veel täiendavalt seadustamiseks vaja on.

Kui teha majale päikesevarjualune ehk varikatus terrassile, kas see peab mahtuma maksimaalse ehitusaluse pinna sisse ja kas on vaja ehitusteatist? Kas see sõltub materjalist või on see alati vajalik?

Kui katus on kõrgemal kui 1 meeter maapinnast, siis see arvestatakse ehitusaluse pinna sisse. Seega vajab see projekti ja seadustamist olenemata materjalist.

Milline on teenuse hinnaklass näiteks korteriomanikule remondieelse kontrolli puhul?

Hind sõltub objekti suurusest ja spetsiifikast. Näiteks 2-toalise, umbes 40 ruutmeetri suuruse Mustamäe korteri tehnilise seisukorra kontroll võib maksta 300-400 €. Tegelik hind kujuneb vastavalt konkreetsele objektile.

Teil on küsimusi kinnisvara seadustamise kohta?

Ehituskaitse Büroo on alati valmis aitama kinnisvara tehnilise seisukorra kontrolliga. Võtke meiega ühendust ja aitame luua selge ülevaate kinnisvara seisukorrast.

A: M. Pant

Logo - EHITUSKAITSE BÜROO OÜ | Kinnisvara tehnilise seisukorra kontroll
Pärnu mnt 105, 11312 Tallinn, Harjumaa
+372 506 3888

Kinnisvara tehnilise seisukorra kontroll. Leiame puudused, tuvastame remondivajaduse ja aitame teha informeeritud otsuseid nii kinnisvara ostjal, müüjal kui ka omanikul.

Milline on Sinu kodu “tervis” ehk tehniline seisukord?

Kinnisvara tehnilist seisukorda võiks ennetavalt kontrollida

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Ehitajate koolitusseminarid 2025 – esimene toimub juba 25. jaanuaril Narvas!

Bauroc, Ceresit ja Makroflex korraldavad üle Eesti koolitusseminarid.

Avalik koolitus „Ehitame kodu“ – praktilised teadmised tulevastele koduehitajatele

Kas plaanid uut kodu ehitada, kaalud Bauroci tooteid ning soovid lisainfot toodete kasutamise, materjaliomaduste, ehituslubade või projekteerimise kohta?

Vannitoa trendid 2025 – vannituba kui pelgupaik muutlikel aegadel

Villeroy & Boch pakub välja neli suunda, mis sobivad ideaalselt unistuste vannitoa loomiseks.

Tapeeditrendid 2025

Isikupärane, julge, ümarad jooned, pehmed tekstuurid, maalähedased värvitoonid ja looduse kujundid on põhilised märksõnad 2025. aasta tapeeditrendides.

Merko avas Uus-Veerenni elanikele kogukonnasahvri

Merko avas Uus-Veerennis ainulaadse kogukonnaruumi, mis annab kvartali elanikele võimaluse tegeleda korterist suuremat ruumi vajavate hobidega.

DEZ Studio sisearhitekt: 2025. aasta peamine interjööritrend – isikupärastatud ruumid

Stiile pole kunagi olnud nii palju, justkui mitte millegi kohta ei saa enam öelda, et see pole moes. Sellest jõuame ka 2025. aasta ühe kõige olulisema sisustuse trendisuunani – isikupärastatud ruumid.

Pantone 2025. aasta värv on Mocha Mousse - soe ja rikkalik beežikaspruun

Mocha Mousse on rohkem kui lihtsalt trendivärv – see on meeldetuletus aeglustada tempot, nautida hetke ja lasta end ümbritseda soojuse ja rahulikkusega.

Bonava esimene aasta Tallinna üüriturul: kes on uute kodude pikaajalised üürijad?

Kõige rohkem huvi on olnud suuremate üürikorterite vastu ning 3- ja 4-toalised kodud leidsid kiirelt elanikud.

Inspiratsioonigalerii: Luksuslikest hotellidest inspireeritud vannitoad

Kujunduslikult laitmatud hotellivannitoad võluvad oma elegantsi ja funktsionaalsusega pakkudes avarust ja heaolutunnet.

MINI-liistud: täiuslik lahendus traditsiooniliste liistudeta põrandatele

Hansa Floor pakub innovaatilist lahendust – MINI-liistud, mis loovad mulje, justkui põrdnaliiste polekski kasutatud.

Korter või ridaelamu – mida arvestada uue kodu valikul?

Koduost on üks elu suurimaid otsuseid, mis lisaks elukvaliteedile mõjutab otseselt ka igapäevast elukorraldust.

Julgete detailidega moodne klassika värskelt renoveeritud korteris

Hispaania suvepäikesest inspireeritud julgetest värvidest ja sealsetest kodudest inspireeritud korter annab oma elanikele võimaluse kogeda iga päev suvepuhkusele sarnast emotsiooni.

Ehitusmaterjalide puudus ja keskkonnajalajälg käivitas Eesti teadlasi uusi lahendusi otsima

Tallinna Tehnikaülikoolis käivitus geoloogia ning ehituse ja arhitektuuri instituudi koostöös teadusprojekt, mille tulemusena plaanitakse vähendada ehitusmaterjalide defitsiiti, suurendada kvaliteetsete ehitusmaavarade varustuskindlust ja edendada ringmajandust.

Eluruumi üleandmise akt: üürniku kaitsevahend lahkhelide korral

Eluruumi üleandmise-vastuvõtmise akt on ülioluline üüridokument, mis tuleb koostada valduse üleminekul. Paljud üürnikud ei tea seda.

Kuidas kujuneb kaugkütte hind?

Hinnanguliselt tarbib ligikaudu 60% Eesti elanikest kaugkütet ning igal aastal kipub korduma küsimus – kuidas kujuneb kaugkütte hind ja miks see on piirkonniti nii erinev.

Ekspert avaldab: kokkuhoid elektri- ja küttekuludelt võib kasu asemel kahju tuua

Soodsaim keskkond hallituse tekkimiseks või võimendumiseks on kehv soojustus ja piisava õhuringluse puudumine.

Vilniuses kinnisvaraturg aktiivseim, Riias ruutmeetrid kõige kättesaadavamad

Riia on Tallinnast umbes kolmandiku võrra suurem, kuid uute korterite müüginäitajad jäävad tänavu Tallinnaga samasse suurusjärku.

Vaid iga kümnes inimene tunneb, et elab oma unistuste kodus

Mida kallimat kodu inimesed ostavad, seda rohkem lähtuvad nad Eva-Liisa Tamme kinnitusel oma otsingutes sellest, milline on nende vaimusilmas ideaalkodu.

Viimistletud sisevoodrilaud annab kodule hinge

Kõige värskemad tooted Woodmood sarjas on põhjamaise stiili ja loodusest inspireeritud toonidega viimistletud sisevoodri- ja laelauad.

Värviküllane boho meeleolu Pärnu suvituskorteris – puhkus algab siin!

Sisekujundaja Heily Kaarnal sai hiljuti valmis väga põnev sisustusprojekt Pärnus, mis eristub oma julgusega mitmekordselt tavapärasest Eesti interjööridisainist.

Elektrumi kiir- ja ülikiirlaadijad jõuavad Büroomaailma kaupluste juurde

Elektrum Drive on seadnud eesmärgiks rajada 2030. aastaks Eestisse üle 1000 elektriautode laadija, mis tagavad klientidele mugava ja kiire ligipääsu laadimisteenustele.

Uusarenduses valminud korter on jätkuvalt üks eelistatumaid kodutüüpe

YIT läbiviidud uuringust selgus, et valdav osa eestimaalastest eelistab uut kodu ostes elukohta, mida ei pea enne sissekolimist remontima.

Sadolin Aasta Värv 2025 kätkeb endas positiivsust ja elurõõmu

Rahvusvahelised disainieksperdid valisid Sadolin Aasta Värviks 2025 päikselise ja sooja True JoyTM, mis on kantud soovist täita kodud hea tuju, loovuse ja mitmekesisusega.

Eksperdid: Eestlased värvivad fassaade erksamalt ja katsetavad puidu paigaldust uutmoodi

nüüd värvitakse maju järjest enam veinipunaseks või tumesiniseks ja eriti moes on mürk- või tumeroheline värv, mida kombineeritakse koos mustade aknaraamidega.

Kuidas välismaalasena Eestis kodu osta

Eestis pole mittekodanikele kehtestatud kinnisvara omandamisel suuri piirangud ning korteri ostmise kulg ja tingimused on kodanikele ja välismaalastele sarnased.

Peida prügikast prügikuuri! Praktilised ja moodsad prügikasti ümbrised

Ühe- ja kahekohalised prügikasti ümbrised on pealt laetavad, puudub vajadus eraldi prügikonteinerit välja tõmmata. Raamid on kinnitatavad maa külge.

Parketi alusmatt mõjutab otseselt parketi eluiga ja kütteefektiivsust

Parketi alusmati valimisel tasub teada, et survetaluvus (kPa) mõjutab parketi vastupidavust ja eluiga kõige otsesemas mõttes.

Bonava Eesti tegevjuht Taavi Soorm: ilma tööõnnetusteta loodud kodud kvaliteedimärgiseks

Eestis juhtub aastas üle 3000 tööõnnetuse ehk iga päev keskmiselt kaheksa õnnetust. Näiteks lõigatakse tööinspektsiooni juhi sõnul tööõnnetuse tagajärjel igal aastal ära umbes 700 sõrme.

Abiks koduostjale – mida tähele panna elektrisüsteemi puhul?

Uut kodu otsides kalkuleeritakse ostuhinna kõrval sageli laenu- või remondikulusid, aga tähelepanuta jääb maja või korteri elektrisüsteem.

Automüüja: elektriautode ostjate teadlikkus kodustest laadimisvõimalustest peaks olema parem

Topauto teenindusjuht Dan Mustjatse ja Terminal Oili juhatuse liige Alan Vaht annavad nõu, kuidas ja millist elektriauto laadijat endale koju valida.

Mida peaks uue kodu ostmisel silmas pidama?

Arco Tarci juht Lauri Männiste jagab nõuandeid, missugustele ehituskvaliteedi nüanssidele tuleks uue kodu ostmisel tähelepanu pöörata.

Sisekujundaja annab nõu: kuidas luua endale ideaalne kodukontor

Kodukontori sisustamise juures on palju varjatud nippe, kuidas seal veedetud aeg meeldivamaks teha.

Logitechi Rally Bar Huddle - parim lahendus väikeste hübriidtöö koosolekuruumide jaoks

Logitech tõi välja uue kõik ühes videokonverentsi seadme Rally Bar Huddle väikestele koosolekuruumidele.

Miks on minu uuel puitparketil juba täkked ja käigurajad sisse kulunud?

Põrandakatete asjatundja sõnul on väga tavapärane, et ei osata valida põrandamaterjali, mis oleks inimeste reaalsete vajaduste ja elukorraldusega kooskõlas.

Elamuarendusettevõtte juht: ehitussektori tööohutuskultuuri kujundavad suured tellijad

Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama.

Kui palju on mõistlik maksta kodulaenu omafinantseeringut?

Eluaseme ostuga kaasnevad lisaks omafinantseeringule ka ühekordsed kulutused nagu lepingutasu, notaritasud ja riigilõiv, investeeringud sisustusele.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube