Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.
Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.
Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.
Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.
Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.
Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha aiaplaan ise või tellida spetsialistilt (maastikuarhitektilt-aiakujundajalt).
Mõni majaomanik soovib lihtsalt murumaad ja lillepeenraid, teine tarbeaeda maitsetaimede ja köögiviljadega ning kohta päevitamiseks, kolmas lihtsalt avarat grillinurka.
Taimedele on kõige parem kasutada alumise kihina orgaanilist multši (kompost, puulehed, põhk, adru jmt) ja katta see pealt kergkruusakihiga.
Põõsasmaranid on tuntud tegijad meie aedades. Nad õitsevad sama-aasta võrsetel ja seetõttu lõikus parandab oluliselt õitsemist.
Sinilillede õitselepuhkemine tähistab meile kevade saabumist ning ilmselt sellepärast ongi sinililled võitnud väga paljude inimeste südamed.
Aiakujundajad kuulevad tihti oma klientidelt: “Soovin hooldusvaba aeda!” Sellist asja pole olemas.