Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.
Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.
Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.
Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.
Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha aiaplaan ise või tellida spetsialistilt (maastikuarhitektilt-aiakujundajalt).
Mõni majaomanik soovib lihtsalt murumaad ja lillepeenraid, teine tarbeaeda maitsetaimede ja köögiviljadega ning kohta päevitamiseks, kolmas lihtsalt avarat grillinurka.
Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.
Aiakujundajad kuulevad tihti oma klientidelt: “Soovin hooldusvaba aeda!” Sellist asja pole olemas.
Helmikpööriseid on väga erinevate värvidega + lollaseid, roosakaid, erinevat tooni punaseid, rohelisi, violetseid.