Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus
Kaasatud ekspert: Andrus UlpusKui kodus olevate garderoobikappide või panipaikade välimus ja vastupidavus sõltuvad paljuski materjalide ja interjööriga sobiva stiili valimise oskusest, siis kapi või panipaiga funktsionaalsus ja ratsionaalsus on otseselt seotud konkreetse kodu planeeringuga ja sellega, kuidas inimesed on harjunud asju tegema.
Seetõttu soovitabki juba pikalt garderoobi- ja liugustelahenduste valmistamisega tegelenud Andrus Ulpus Soodnegarderoobist, et tellimisel lähtuks inimene enda vajadustest. “Ei pea tegema nii, nagu teised on teinud,” märgib ta. “Peaeesmärk on ruum võimalikult ratsionaalset ära planeerida ja paraku on sageli määrava tähtsusega tellijale ka hind.”
Lähtu planeeringust ja harjumustest
Garderoobi planeerimisel tuleks lähtuda kodu planeeringust. Näiteks esikud on väga sageli just korterites piiratud pinnaga. Standardiks on paarimeetrine sirge seinaäär, mis uuselamurajoonide korterite puhul sisaldab ka põrandakollektorit, elektrikilpi või ventilatsiooniava. See kõik loob olukorra, kus õige paigutus ja liikumisjärjekorra jälgimine on väga oluline.
Andrus Ulpus soovitab riiulite-sahtlite osa teha alati välisuksepoolsesse otsa. Nii on mugav võtmed, puldid ja kotid kohe kappi ära panna ja alles siis asuda väliriideid ära võtma. Võtmete ja kottide ärapanemiseks sobivad hästi traditsioonilised lihtsad mugavuslahendused nagu sahtlid ja väljatõmmatavad plaatriiulid. Samuti on sahtlite ja korvide lahendused head hoiukohad mütsidele, kinnastele ja jalanõudele.
Garderoobikappi või eraldi garderoobituba planeerides, tasub endale kindlasti aega võtta ja see hoolega läbi mõelda. See, mida seal hoidma hakatakse, määrab palju. Näiteks kui kapis on plaan hoida pikki kleite, on vaja riputustorusid. Kui aga on palju sokke, pesu ja trenniriideid, siis neid on mugav hoida sahtlites. Käsitööfännil võib vaja minna eraldi sahtlit või korvi lõngakerade hoidmiseks. Väiksemas korteris tuleb sageli kapis leida koht ka tolmuimejale.
Hinna kokkuhoiu võimalused
Kõiksugu nutikad lahendused, näiteks lipsu- ja püksteriputid, vööde sahtlid, ehtesahtlikesed jne, on küll teretulnud ja põnevad, aga need tõstavad oluliselt ka loodava lahenduse hinda. Samuti võtavad need vahel ära ruumi. Seda kõike saab ilma garderoobilahenduse funktsionaalsusele ja üldisele välimusele järgi andmata ka harjumuspärasel viisil lahendada, kinnitab Andrus Ulpus. Näiteks saab vööd keerata rulli ning panna tavalisse sahtlisse või korvi, püksid riidepuule või lihtsalt virna laotult kappi.
Ka sahtlite puhul saab inimene otsustada, kas ta soovib lihtsaid ja hästi toimivaid tavaliselt sulguvaid sahtleid või teleskoopsiinidel vaikselt isesulguvat sahtleid. Ilusad ja head on mõlemad, hinnavahe on aga kahekordne.
Riiulite sügavus
Riiulite standardsügavus on üldjuhul 50–60 cm, kui aga on soov panipaigas hoida raamatuid või töökaustu, siis oleks parim sügavus hoopis 25 cm. Kindlasti võiksid kitsamad olla ka lastetoas asuva garderoobi riiulid (ca 45 cm), nii on neid palju praktilisem ja mugavam kasutada.
Garderoobi võlu tuleb välja kasutamisel - lihtsad ja mugavad asjad on need, mis on aja jooksul tõestanud end kõige praktilisemana, kinnitab Andrus.
----------
Soodnegarderoob OÜ valmistab just sellise garderoobilahenduse, mida vaja. Valida on väga suures valikus mööblikarkassi toone (40 erinevat) kui liugukse alumiiniumraamide värve (must, valge, kuldne, alumiinium jne) ja ukseraami sisusid (spoonpuit, imitatsioonid, matt ja läikiv klaas, sobivasse tooni värvitud MDF-plaat). Lisainfot küsi julgelt siit
A: Inkodu.ee
Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus