Telia büroohoone rajamisel lähtuti kõige uusimatest trendidest
Telia moodne, julgete ja rõõmsate värvidega büroohoone üllatab igal sammul nii arhitektuuri, põneva sisekujunduse, kaasaegsete töötamise võimaluste kui uskumatute tehnoloogiliste lahendustega.
9000 m2 büroopinda sisaldav ja 800-le töötajale töökohta pakkuv hoone on energiasäästlik, saades sõltuvalt perioodist enamuse oma jahutus- ja soojusenergiast maa seest. Valdav osa valgustitest töötab LED tehnoloogial, mis koos muu automaatikaga annab arvestatava energiakokkuhoiu.
Telia büroohoone sisekujunduses lähtuti kõige uusimatest trendidest maailmas, mille kohaselt tuuakse kirevatest looduspiltidest inspireeritud värvid ja sümbolid siseruumi. Kui mujal maailmas sümboliseerib loodust kõige paremini vihmamets, siis Telia majas on see asendatud eestlastele omasemate lilleseinte, -pottide ja puudega.
Loodusteema seob läbivalt kõiki korruseid, igal pool on lillekonteinerid ja taimedekoratsioonid, sealjuures kõik taimed peale laest rippuvate ja puhkeala õitsevate puude on elus. Taimed on oskuslikult valitud ja põnevas värvigammas. Eriti efektsed on esimese korruse fuajee ja kohvikuala 9 meetri kõrgused mastaapsed elustaimeseinad, mis sõna otseses mõttes muudavad ruumi elavaks, kandes ühtlasi ka helisummutuse funktsiooni.
Fuajees võtab sisenejaid vastu humanoidrobot Pepper, kes kutsub ka tantsule või viktoriinis osalema.
Ühtlasi saavad soovijad tutvuda ka sensoritel töötava Lego klotsidest ehitatud targa linna mudeliga.
Hoone esimesel korrusel asuv kohvikuala pakub lisaks einestamisvõimalusele ka mõnusat koostöötamise kohta klassikaliste koosolekuruumide asemel.
Büroohoone 14. korrus on mõeldud tiimiürituste läbiviimiseks, koosolekute pidamiseks ja välispartneritega kohtumisteks. Ruumid on kõik erinevalt disainitud, lähtudes siiski kogu hoonet läbivast looduse teemaatikast.
Lisaks päristaimedele on palju kasutatud ka loodusteemalisi tapeete ja muid sisustuselemente. Seinu katavad metsade, rabade, puude ja teiste loodusmotiividega fototapeedid, mis jätavad vägagi tõetruu mulje.
Seda puhkeruumi ilmestavad lisaks ilusale rabavaatele, klaaspilt-põrandale ja efektsetele kiikedele ka disainer Annike Laigo loodud viltkattega Kivi istmed.
Toas nimega Nõmme on vahvad kiiged, õitsevad kirsipuud ja taustaks linnulaul, aknast avaneb lummav vaade linnale ja Hipodroomi hobuste võiduajamine sunnib ennast hetkeks täiesti unustama. Selles ruumis pidi üsna tavapärane olema, et keset koosolekut jäädakse äkki lihtsalt aknast välja vaatama.
Ruume on seal õunapuuaiast kuni köögi ja elutoani välja, kus oma tiimi või koostööpartneritega uusi ideid genereerida või kasvõi grilliõhtuid pidada, sest olemas on ka mõnus väliterrass.
Nõupidamisruumide nimed on Telia enda töötajate välja pakutud kui Eesti kõige inspireerivamad paigad. Nii kannavad ruumid nimesid Tartu, Kadriorg, Sillamäe, Rakvere jne. Ustel on kirjas ka väike lugu põhjendusega, miks just see paik sai valitud.
Iga ruum on täiesti eripalgeline, näiteks Kadriorg näeb välja nagu ühe kaasaegse moodsa skandinaavialiku kodu elutuba, mis on möbleeritud Eesti mööblitootja Oot-Oot Stuudio valikuga.
Büroohoone 4.-13. korrus on niiöelda töökorrused, kus paiknevad koostööalad, vaiksed tööruumid, privaatsed ja väiksed ruumid nõupidamiseks ning videokonverentsiruum. Tegu on moodsa ja paindliku töökeskkonnaga, kus töötajatel on vabadus valida igal ajahetkel oma tegevusele sobilik töölaud ja –koht. Igal korrusel on ka oma puhkenurgad ehk privaatsed taskud ja helisummutusega helistamiskabiinid.
Kogu kontoris olev mööbel on mänguline ning valida saab erineva kuju ja funktsionaalsusega kohti. Reguleeritava kõrgusega lauad sobivad töötamiseks nii püsti kui istudes, tiimilauad võimaldavad parimal moel koos töötada nii 6- kui 8-liikmelistel tiimidel.
Korruse ringliiklus on töölaudadest eraldatud nõupidamisruumide, garderoobide ja isteniššidega. Väga palju on tähelepanu pööratud helisummutusele. Tööruumides kasutatakse akustilisi lauakõrgendusi ja vaheseinu, mis aitavad lõigata töötaja muust maailmast ära. Põrandaala on kaetud Tekero ja Vivareci põrandakatetega. 95% Telia büroomööblist, dekoratiivseinad ja helisummutusseinad on Telia nn emafirma valitud sisustuspartneri Rootsi ettevõtte Input Interior vahendusel tellitud. Kogu koostööala seinapind on nn whiteboard, mis võimaldab igal ajal oma ideed või lihtsalt olulised mõtteid kirja panna.
Aktiivsemateks kiirnõupidamisteks on stand up nurgad.
Kuna kindlaid töökohti ei ole, hoitakse isiklikke asju töötõendiga lukustatavates lokkerites.
Iga korruse puhkenurgas on kohvimasin, väike kööginurk, varbsein kiireks võimlemiseks ja nö lesila, et hetkeks pikali visata.
Eri korruste fuajeede seintel hakkab silma eriline 3D efektiga eenduv betoonkivisein, mis telliti Poola firmalt Artisvisio.
Kõikide korruste köögid ja pea kogu sisseehitatud mööbli garderoobidest ja isteniššidest kohvikulettideni välja valmistas Sarkop. Palju dekoratiivvalgusteid pärineb Lampardist. Kohviku efektsed rippvalgustid ning puhkenurkade valgustid on Lampardi Marseti sarjast. Värvilised disaintoolid on Itaalia ettevõtte B&B valikust Husk sari, mis on hetkel ka maja sisekujundajate üks suuri lemmikuid. Tumbad on Offecctilt ja suured tahulised lillevaasid Vondomi disain.
Kogu maja on varustatud elektriliste ruloodega, mis igal õhtul peale tööpäeva lõppu üles tõusevad, jättes maja välisilme korrektseks. Kevadel ja suvel saab rulood varahommikuse päikese varjamiseks ette lasta, kaitstes seega ruume ülekuumenemise eest.
Kõikidel korrustel on olemas ka mugav koristuslahendus kesktolmuimeja süsteemi näol, mille paigaldas E-sisustus.
Telia maja on 100% suitsuvaba, suitsunurkasid ei ole. Kõik, kes tahavad suitsetada, peavad majast välja minema. See võib olla päris aeganõudev, kui töötada näiteks 12. korrusel. Hea viis sportlike eluviiside harrastamiseks on ka lifti asemel trepi kasutamine. Trepp on popp eriti just hommikuti.
Täna nii aktuaalne kontorivee teema on lahendatud veepuhastussüsteemi lisamisega kraanidele, mis väljastavad nii jahutatud kui jahutamata ja gaasiga või gaasita vett.
Peagi saab valmis ka omanäoline majaesine, mis on lahendatud stiilsete betoondekoratsioonide ja taimedega.
Hea asukoht Mustamäe tee ja Endla ristmikul muudab Telia maja nähtavaks igal suunal, mida omakorda võimendavad mõlemal küljel paiknevatel suurtel LED-ekraanidel jooksvad värvilised reklaamid. Sellisest uhkest majast teiste tagasihoidlikumate kõrval juba märkamata mööda ei sõida.
Hoone arhitekt: PIN Arhitektid
Sisearhitekt: Kärt Kukkur ja Form OÜ
Haljastus ja loodusteema: FORM Design OÜ sisekujundajate ja haljastaja Reet Sillaotsa (MRS Aiakujundus OÜ) koostöö.
Pildigalerii siin
Fotod: Elvin Heinla
A: Inkodu.ee (Jane Rohtsalu), 2017